Pán MIKLOŠKO, väčšina kresťanov Vám kresťanovi v politike určite úprimne ĎAKUJE.

Autor: Ján Mrva | 19.3.2019 o 20:35 | (upravené 21.3.2019 o 9:21) Karma článku: 7,46 | Prečítané:  3014x

Veľa súdiacich, ostrých, silných hodnotiacich slov do vlastných radov vyslovených verejne ničomu ani v politike ani v rodine nepomôže.

            Článok - Poďakovanie - Úvaha je určená prevažne konzervatívnemu spektru čitateľov. 

Na úvod bez násilia sa priznávam,  že som volil a asi ste si to na FB všimli po odstúpení umierneného a nie tak aktívneho kresťana, ale rešpektujúceho nás a naše tradície  p.Mistríka rozvážneho svojim celým životom svedčiaceho kresťana v verejnej službe - politike  p. F. Mikloška, ako voľbu môjho svedomia.

          Pán Mikloško, veľmi pekne Vám určite veľká väčšina kresťanov ďakuje za celoživotnú obhajobu kresťanských hodnôt vo verejnom živote - v politike. To čo sa Vám podarilo presadiť do medzinárodných zmlúv a zákonov SR v 90tich a 2000tich rokoch je dúfam trvalé a veľká vďaka Vám zato  Tak je to, že ideálneho človeka a ani ideálneho kresťana na svete nenájdete, každý sme nejaký a snažíme sa asi ako vieme čo najlepšie svoj život i na prospech druhých ľudí nielen rodiny prežiť a  aj pápež chodí každé dva týždne na spoveď a tak prosím Vás nerobme sa pápežskejší ako pápež .Úprimne nejaké to brvno v oku máme každý a vždy si spomeniem na Ježiša  doma v Nazarete ako ho vlastní išli hodiť zo skaly a hneď vytriezviem a zas som na reálnom svete a teda ma to nemôže prekvapiť, keď toto išli ľudia spraviť Božiemu synovi čo spravia nám. NEBOJME SA.

           Druhá vec je na svete realita, že politika je umenie možného a nie ideálneho a teda naše kroky sa riadia aktuálnymi možnosťami a nie ideálnymi hypotézami a tomu sa aj podľa aktuálnej situácie prispôsobuje v akýchkoľvek voľbách postup ad hoc a stratégie sa po zásadnej zmene politickej situácie môžu hodiť do koša šmahom ruky, ale taktika nie tá musí reflektovať realitu danej chvíle a situácie, inak sa môžeme zavrieť do kláštora nevnímať svet okolo seba  a len sa  modliť velebiť, chváliť, ďakovať a prosiť, ale my čo žijeme v reálnom živote popri tom sa musíme a máme sa aj rozhodovať ako by sme mohli každý  tým svojim málom ovplyvniť veci k lepšiemu v tej ktorej chvíli a situácií.  

            Sme ako kresťania či praktizujúci či nepraktizujúci veľmi nejednotní a rozdelení do mnohých nielen cirkví, ale aj názorových prúdov a už teda storočia a nielen u nás. To je realita. Nečudujme sa toľko tomu a berme to ako fakt a snažme sa aj napriek tomu spolupracovať na presadzovaní konzervatívnych hodnot v spoločnosti, ktoré sú pre nás spoločné to má byť vyšší ciel ako osobné animozity medzi nami, tie by mali ísť bokom a ako veriaci kresťania s pomocou Božou, by sme mali mať nato duchovne lepšie predpoklady ako liberáli. Verím, že áno. 

            Ja si myslím, a nalejme si čisté víno, že podstata čo nám akýmkoľvek kresťanom ale chýba je pokora a slušnosť si veci vydebatovať slušnou formou bez urážania, posudzovania sa navzájom i keď máme iný názor na veci. Normálna slušná, vecná debata bez emócií.  Tým by sme sa mali od „pseudotolerantných„ liberálov líšiť.   

 

My kresťania, by sme mali "svietiť" v slušnosti a pokore, odbornosti, vecnosti a forme ako riešime a navrhujeme riešiť ten ktorý problém v spoločnosti a ľudia by to mali vidieť a vtedy o by voliča nebola núdza.  

 

              Liberáli pani Čapútovú vybrali veľmi dobre, lebo má veľmi slušné vystupovanie a to sa ľuďom počíta. Ja si myslím, že veľa súdiacich, ostrých, silných hodnotiacich slov do vlastných radov verejne ničomu ani v politike ani v rodine nepomôže to viem z mojich skúseností, len sa tým veci hrotia a prichádza emocia a vtedy radšej sa nadýchnuť a nepísať sám s tým mám však problém a ľahšie to napísať ako to realizovať. 

P. Mikloško, ešte raz ďakujeme a vieme, že by ste boli pre všetkých občanov slušný a zmierlivý spory a hrany obrusujúci prezident našej vlasti SLOVENSKO s triezvym pohľadom na moderný svet a nás moderných kresťanov v ňom.    

 

PS: Čakám na zjavenie nejakého nádejného kresťanského konzervatívneho politika -političky vo veku 30-45, ktorý by toto spĺňal a veľmi sa mi páči napr. Edo Heger či Veronika Remišová, či Milan Majerský, Janko Marosz, ale to len by the way  na diskusiu (alebo z generácie mladých Neuwirthovcov či Hanusovcom (nejakých adeptov tam aj vidím) nám tam niečo nerastie, niečo výrazne, slušné, pokorné, vzdelané s charizmou zaujať a láskavosťou kresťana chápajúceho ľudí aj na ceste mimo viery aj s rôznymi odtieňmi viery ???).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak parlament Kollára odvolá, Sme rodina odíde z vlády

Kollár vyslovenie dôvery navrhne sám na utorkovej schôdzi.


Už ste čítali?