Nesrovnal klamal, že nepísal listy k významnej investícii Smart City a Spojená Bratislava

Autor: Ján Mrva | 31.10.2018 o 11:38 | (upravené 3.11.2018 o 17:57) Karma článku: 2,86 | Prečítané:  1085x

Magistrát mi naviac zamieta sprístupniť utajovaný audit verej. osvetlenia čo stál viac ako 270tis EUR. Komu slúžia verejní činitelia slušným Bratislavčanom,alebo finanč. skupinám? Ja BRATISLAVU vrátim do rúk slušným Bratislavčanom

       Pán primátor Nesrovnal ma v Cvernovke na diskusií v utorok 30.10.2018 vyzval, aby som zverejnil list, ktorý on tvrdí,  že nepísal k významnej investícii HB Reavis pod názvom „Smart City" v priestore Mlynských Nív a Apollky a J&T Real Estate (JT RE) - "Spojená Bratislava" na oboch stranách Dunaja.

Suverénne tvrdil, že nepísal, žiaden list. Naopak, ma na debate vyzval, aby som ten list, čo písal zverejnil, lebo žiaden neexistuje, slovami: "Žiadny list, žiadny list sme neodoslali tajný, Janko to zasa ty fantazíruješ, nič takého sa nestalo, v žiadnom liste som nepovedal že to podporujem..."   No tak zverejnenie existujúcich nezverejnených listov činím tu v tomto blogu. Ako mestský poslanec spolu s kolegami sme ho na mestských zastupiteľstvách vyzývali, aby vyjadrenie mesta k tejto žiadosti investora o významnú investíciu zverejnil. Neodpovedal nám. Prijali sme uznesenie, ale nebolo primátorom naplnené.

       Našťastie sa našiel občan - ružinovský aktivista Peter Herceg, ktorý si na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám 211/2000 vyžiadal tento list z magistrátu. Prišla mu odpoveď z magistrátu, že sa mu žiadosť zamieta. Takisto zamietli odvolanie. Prikladám s jeho súhlasom. Tento všetečný občan sa však nenechal odradiť a obrátil sa na úrad podpredsedu vlády a požiadal opäť na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám o list, ktorý im poslal primátor ako vyjadrenie mesta k žiadosti spoločnosti Smart City  a JT RE o významnú investíciu.

Čuduj sa svete - i na jeho prekvapenie mu pán podpredseda vlády Raši odpovedal a listy p. primátora mu poslal. 

         Vcelku nevinné listy skrývajú však podstatné vety, že: "Hlavné mesto víta zámer investora..." a "potvrdzujem pripravenosť hlavného mesta na súčinnosť a vzájomnú spoluprácu s vládou Slovenskej republiky" s touto očakávanou významnou investíciou.

Navyše, listy neobsahujú žiadne podmienky, na ktoré sa pán primátor v diskusii odvolával ako štandardné podmienky pre všetky investície pre Bratislavčanov:  "Hlavné mesto formulovalo asi 6 podmienok za ktorých sme boli ochotní o tom rozprávať: 1. verejný záujem, 2. kvalitné architektonické stvárnenie, 3. dopravné posúdenie, 4. participácia s verejnosťou, akceptácia, spolupráca. Toto sme povedali - keď sa toto dodrží môžeme sa o tom baviť. To bolo jediné čo sme k tomu povedali." Nič z toho sa nenachádzalo vo vyjadreniach primátora ani v utajovaných listoch.

      Nerozumiem prečo p. primátor tento list doteraz neposkytol pánovi Petrovi Hercegovi a prečo ho odmieta zverejniť aj nám poslancom mestského zastupiteľstva. Nakoniec sa pán Peter Herceg s magistrátom súdi o to, aby mu pán primátor zverejnil list, ktorý je prílohou tohto blogu, pretože ako občan má zo zákona právo od svojho štatutára vo verejnej funkcii poznať jeho oficiálne stanovisko vláde SR ku významnej investícii. 

Záver: ja nerozumiem prečo primátor klame vo veci, čo je tak ľahko dokázateľná. Iba že by nevedel, že list, ktorý mi dal p. Herceg k dispozícii, bol podpredsedom vlády bez problémov na základe infozákona zverejnený a na naše prekvapenie bez odporu a úplne v pohode a v lehote.

Avšak pán Nesrovnal o sprístupnení listu podpredsedom vlády vedel, bola o ňom búrlivá diskusia na júnovom mestskom zastupiteľstve. 

Tak kde je teda jeho toľkokrát opakovaná transparentnosť primátora a magistrátu???

 

PS: Hra na netransparentnosť magistrátu pokračuje. Práve mi prišiel mail z magistrátu, že mi zamietajú sprístupniť utajovaný audit verejného osvetlenia čo stál viac ako 270 tis EUR. Komu slúžia verejní činitelia slušným Bratislavčanom , alebo finančným skupinám?

JA BRATISLAVU VRÁTIM DO RÚK BRATISLAVČANOM.

 

=======================================

Doplnok  prepis čo Nesrovnal v diskusii povedal:

47:09 https://www.facebook.com/projektn.sk/videos/1014753722050634/

"Ale opäť, toto je zase téma, kde doplácame na čiernobiele videnie. Hlavné mesto povedalo - ja odmietam toto čiernobiele škatuľkovanie dobrý-zlý; budeme sa rozprávať o každom projekte ktorý pomôže Bratislavčanom. Hlavné mesto formulovalo asi 6 podmienok za ktorých sme boli ochotní o tom rozprávať: 1. verejný záujem, 2. kvalitné architektonické stvárnenie, 3. dopravné posúdenie, 4. participácia s verejnosťou, akceptácia, spolupráca. Toto sme povedali - keď sa toto dodrží môžme sa o tom baviť. To bolo jediné čo sme k tomu povedali." 

"Žiadny list, žiadny list sme neodoslali tajný, Janko to zasa ty fantazíruješ, nič takého sa nestalo, v žiadnom liste som nepovedal že to podporujem, povedal som že hlavné mesto víta akúkoľvek iniciatívu ktorá pomôže Bratislave, čiže aj tu sa pozerám na všetko z pohľadu Bratislavčanov a nie môjho."  -1:08:55

ďalej:

https://www.bakurier.sk/aktualne-dianie/clanok-vyznamna-investicia-ci-je-ziaduca-musi-podla-pellegriniho-povedat-primator-primator-ja-ani-mesto-o-tom-nerozhodujeme

V tejto chvíli nevieme vyjadriť konkrétne veci," povedal Nesrovnal. Či s udelením štatútu pre projekty súhlasí, alebo nie, nepovedal. "Ja ani mesto o tom nerozhodujeme.
My sme sa vyjadrili z odborno-technickej stránky a toto vyjadrenie pán podpredseda má. Je na vláde, ako s tým naloží,

 

 
 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Vraj ideme rúcať pyramídy (píše Michal Havran)

Ľudia sú si rovní a každý, kto tvrdí opak na našliapnuté do pekla.


Už ste čítali?