Pellegrini a developeri akoby chceli SKOKOVO zničiť našu Bratislavu.

Autor: Ján Mrva | 11.12.2017 o 18:05 | (upravené 11.12.2017 o 21:06) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1590x

Pán primátor na zastupiteľstve držal bobríka mlčania (asi mu dám skautský odznak zato je v tom dobrý). Územia v širšom centre sú perlou Bratislavy, ako aj pravý breh Dunaja a nemusia sa vôbec rozvíjať skokom a revolučne.

Myslím si, že minister bez kresla pre developerské  investície, čo má tiež na svedomí nefungujúcu elektronizáciu Slovenska za 1 mld Eur je veľmi úzkostlivý o dobré meno a má obavy  o reputáciu developerských značiek v Bratislave.

Už keď dal zaliať predkristovské rímske pamiatky na hrade do betónu (nedokážem tento barbarský zlo-čin dodnes pochopiť) a nemihol pritom ani brvou, stratil u mňa, rodáka z Bratislavy, ale aj u mnohých iných  akýkoľvek kredit. No a nadobro si myslím, že prišiel o ako tak dobré meno, ale i súdnosť  touto tlačovkou o významných investíciách v Bratislave , kde nás mestských poslancov, obvinili zo slimačieho rozvoja Bratislavy a spravili z nás brzdu pokroku a rozvoja Bratislavy - som tomu rád, že som SKOKOVÉMU zničeniu mesta mohol pomôcť zabrániť aj ja v mestskom parlamente.

Vybral si z nás len troch kráľov - poslancov NRSR a nazval ich tromi kráľmi  a použil ilustračnú fotku nejakého Judáša poslanca z mestského zastupiteľstva , ktorá mu práve vyhovovala, keď boli naši  poslanci mimo sály , ale na hlasovanie prišli. Samozrejme, že pána ministra netrápi to, že jeho smerácky klub na zastupiteľstvách býva vo väčšom počte len do obednej prestávky a poobede a večer už musí zastupiteľstvo fungovať hlavne na podpore Budajovho klubu plus Mrva a Štasselová a Káčerov klub, čo je základ uznášaniaschopnosti mestského zastupiteľstva. Napríklad, páni novinári, bolo by dobré sa spýtať , kde v čase hlasovania boli poslanci klubu Smeru v meste, či na nákupoch a či na Slovensku, alebo v iných na ich nešťastie skokovo rozvinutých metropolách sveta.

Pán primátor na zastupiteľstve držal bobríka mlčania (asi mu dám skautský odznak zato je v tom dobrý) a na moje opakované otázky Grendelove , Tvrdej, Štasselovej atď. neodpovedal vôbec priamo a tváril sa , že nepočuje.

Pýtali sme sa ho na jeho názor , stanovisko mesta k tejto významnej investícií a on keď tak trochu porušil bobríka mlčania  nám povedal, že najskôr o svojom názore informuje ministra a potom až nás poslancov a občanov.

Nie je toto dosť od veci keď jeho mandát vzišiel z volieb od občanov tohto mesta?   

Viac svetla do poodhalenia názoru p. primátor o podpore významnej investície vniesol p. minister Pellegrini dnes keď povedal, že primátor bol konštruktívny a tento skokový rozvoj mesta by v prípade schválenia vládou nejako, ale nezáväzne niečím vo vzťahu k mestu podmienil.

Ja vôbec nerozumiem, prečo nám to priamo v piatok podvečer nemohol primátor povedať a zachovať sa ako chlap a dozvedeli sme sa ich až dnes z tlačovky ministra.

No na záver upozorňujem na to, že p. minister povedal, že nateraz sa rozhodli investori svoju žiadosť na vládu stiahnuť. Pripomínam nateraz, a tak sa môžeme tešiť z toho, ako v decembri 2018 po komunálnych voľbách a zvolení primátora príde na vládu ich opakovaná žiadosť o podporu významnej investície v meste, ktorú tu poslanci a občania mesta nechcú.

Mne predstava tak prehusteného centra mesta ako je navrhovaná týmito spoločnosťami vzbudzuje husiu kožu. Keďže viem o katastrofálnej dopravnej situáciu s neexistujúcou  nadradenou dopravnou infraštruktúrou v súčasnosti a investori by chceli do centra mesta priviesť ešte o 100 tis ľudí viac, tak som z tejto predstavy  zdesený. Asi nielen ja , ale celé Staré mesto a okolie teda Nivy a Ružinov.

Túto investíciu v meste treba ako všetky v Bratislave  zredukovať a zregulovať na čo najmenšie a urbanisticky čo najprijatelnejšie a prínosné pre mesto , aby boli skutočným prínosom pre obyvateľov mesta.

Územia v širšom centre sú perlou Bratislavy – domácim striebrom, ako aj pravý breh Dunaja a nemusia sa vôbec rozvíjať skokom, ale pekne postupne, pozvoľna a nie revolučne ako sú socialisti zvyknutí v dejinách ľudstva robiť a narobiť pritom kopec škody v spoločnosti.

Bratislava by nemala byť ich ďalším experimentom a Boh nás od revoluciónárov developerov a socialistických experimentátorov  ochraňuj.

Toto píše pre nich ako ma volajú  stredoveký zadubenec a brzda pokroku a rozvoja mesta, Ján MRVA, čo si myslí, že pomaly ďalej zájdeš a radšej tri krát meraj a raz rež trojnásobný konzervatívny starosta Vajnor a mestský poslanec, čo žil v 6 mestských častiach Bratislavy a kandidoval na župana BSK a nežil ani v Helsinkách, Kodani, Viedni, či Prahe ale videl kopec rozumne sa rozvíjajúcich metropolí Európy a v Bratislave pod Malými Karpatmi a pri Dunaji sa cíti najlepšie, lebo je tu doma tak ako stotisíce ostatných bratislavčanov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.


Už ste čítali?