Pán primátor, stojíte na strane petičiarov za zákaz hazardu v Bratislave?

Autor: Ján Mrva | 12.10.2016 o 18:48 | (upravené 12.10.2016 o 21:21) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  569x

Domnievam sa, že tvojim listom sa v dobrovoľníkoch vyvoláva dojem, že mesto iba hľadá dôvody, ako potopiť a znevážiť ich prácu a vôľu podpísaných 136 139 obyvateľov Bratislavy.

Vážený pán primátor,

nestíhame sa všetci čudovať, čo sa deje po strate - krádeži petičných hárkov na magistráte hlavného mesta. Pán starosta Šramko obrdžal od Teba list, ktorého zmyslom nie je nič iné len pokračovanie v spochybňovaní petície ako takej. Je to voda na mlyn odporcom zákazu hazardu v Bratislave. V liste  sa ho pýtaš ako predseda petičného výboru napr. kto, kedy a ako manipuloval s petičnými hárkami pred ich podaním do podateľne magistrátu hlavného mesta, atď.

Nechápem dôvody Tvojich otázok a nepovažujem dané otázky za žiadny systém vnútornej kontroly. Dostal si odpoveď, že petičný výbor postupoval pri zhromažďovaní hárkov v zmysle petičného zákona. Odpoveď  bola kompletná a týkala sa aj preukázania doručenia hárkov s podpismi na magistrát.  Krabice s hárkami boli k dispozícii otvorené a prehliadnuté priamo v podateľni magistrátu  rovnako ako akýkoľvek iný dokument, ktorý je doručený do podateľne. Podáva sa otvorený na to, aby umožňoval kontrolu príloh a nie v zapečatenej obálke. Otázky, kde, kto a ako odovzdával obálky dobrovoľníkom pri petícii so 136 139 podpismi sú neprístojné. Pripomínam, že ide o najúspešnejšiu petíciu v dejinách Bratislavy a zúčastnilo sa jej viac ľudí ako prišlo voliť v komunálnych voľbách. V tomto prípade je podstatný výsledok petície, ktorým by si sa mal zaoberať.  A ten poznáš. Petičné právo je ústavným právom a nie je zviazané práve kvôli tomu množstvom povinností či povinnosťami evidovať, kto, kedy a ako odovzdal hárky. Preto Tebou žiadané informácie považujem za irelevantné vo vzťahu ku krádeži, ktorá sa udiala na magistráte.

Nebudem zaťažovať dobrovoľníkov a ani Bratislavčanov žiadaním a ukladaním nezmyselných podmienok. Otázky, ktoré kladieš, nemajú zákonný podklad. Povinnosti petičného výboru či jednotlivých dobrovoľníkov evidovať, zisťovať a zabezpečovať obálky, krabice nie sú založené na žiadnom zákone.  Tvoje otázky zároveň  navodzujú dojem, že aj pri skenovaní niekto porušil zákon o ochrane osobných údajov. Uvedené konanie by mohlo v ľuďoch vyvolať odôvodnený názor, že mesto a my jeho zástupcovia, iba hľadáme dôvody, ako potopiť a znevážiť všetku ich prácu a vôľu ľudí. Tvojou úlohou bolo a je zrátať podpisy a pripraviť VZN o hazarde (je to už dávno po zákonnej lehote). Našou úlohou je návrh VZN prerokovať a schváliť. Ty si túto úlohu doteraz nesplnil. Platia tu ešte zákony o zneužívaní právomocí verejného činiteľa a marení petičného práva občanov zaručeného ústavou?  Je to dehonestácia práce všetkých, čo sa na zbere podpisov zúčastnili.

Všetkých, ktorí chcú lepšie možnosti pre reguláciu hazardu samosprávami bez potreby petície predtým si dovoľujem požiadať o podporu listu poslancom NR SR ešte pred tým, ako budú hlasovať o novele:  
http://citizengo.org/sk/sc/37784-umoznite-obciam-regulovat-hazard?tc=fb&tcid=28066364

Starosta Vajnor Ján Mrva – iniciátor petície Bratislava proti hazardu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?


Už ste čítali?