Všetci máme radi Bratislavu - mesto kde žijeme, nielen pán primátor.

Autor: Ján Mrva | 26.9.2016 o 21:09 | (upravené 26.9.2016 o 21:44) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  2713x

Nezdá sa Vám čudné, že keď sa postavia byty napr. v Petržalke poplatok za rozvoj určený pôvodne v zákone na postavenie škôlok, škôl, ciest a ihrísk a parkov v okolí stavby by mal skončiť niekde úplne inde ???

Ja ti pán primátor nerozumiem a pokúsim sa byť slušný a konštruktívny. Dnes sme z tvojho blogu dozvedeli, že sme 17 rozhádaných dedín čo nemyslia na naše krásne búrlivo sa rozvíjajúce mesto Bratislavu. Prečo sa veci traumatizujú cez verejnosť a ty si vylievaš srdce a chceš vzbudiť u nich ľútosť, ale neviem prečo si myslíš , že my starostovia budeme tichu v kúte pritakávať.  Veď mesto má neporovnateľne  viac peňazí ako mestské časti a ako som už viackrát povedal a napísal http://blog.sme.sk/admin/c/398488/preview-page.html treba vo vláde, ku ktorej máš blízko vybaviť zmenu NV 668/04, ktorým sa nášmu mestu BRATISLAVA berie polovica tu vyrobených dani na Slovensko, ale v podstate vláda berie všetkým samosprávam v porovnaní s okolitými štátmi a potom jej NAŠEJ rozumnej VLÁDE zostáva na rozdávanie.

Musíš vedieť názor ostatných mestských častí a my sme v meste všetci Bratislavčania, ale najskôr je každý Račan, Dúbravčan, Petržalčan, Vajnorák , Ružinovčan či z Vrakune, tam kde každodenne žije. No ale všetci asi fandíme  Slovanu v KHL. Je tak?

Keď do mestskej časti príde investor a postaví 200 bytov či 50 domov, kde príde bývať 850 ľudí z toho 150 detí  do základnej škôl a 100 deti  do MŠ tak je jasné, že mestská časť musí zabezpečiť väčšie kapacity ako v škole tak aj v škôlke. Tak isto musí počítať s investíciou , ktorá sa napojí na nejaké cesty zabezpečiť v okolí dopravou, či riešiť rozšírenie ciest či chodníkov či nových cyklotrás,  alebo bude treba myslieť  na nové detské ihrisko a park. Ak si dobre čítal zákon tak 70- 80%, toho načo sa dá rozvojový poplatok použiť, je v kompetencií mestských. častí.  Mestské časti sú so svojimi úradmi a pracovníkmi či poslancami bližšie k ich riešeniam ako ty s obrovským magistrátom v Starom meste, kde nemajú ľudia ani poriadne možnosť sa s tebou osobne stretnúť. Mestské časti majú obrovský zmysel pre občanov a sú im o veľa viac poruke s ich každodennými problémami ako magistrát.

Bol si asi dlho v zahraničí keď sa necítiš byť aj Ružinovčanom za ktorých si kandidoval. My starostovia sme navrhli deľbu 68% pre mestskú časť  a 32% pre magistrát na budovanie vyššej dopravnej infraštruktúry či rekonštrukcie ťahov.  Nenavrhli sme to z brucha, ale práve na základe toho aký bol zámer zákonodarcu na čo má byť poplatok za rozvoj použitý. Z poplatku  ma byť hradená  občianska vybavenosť a doprava v lokalite, kde nová stavba vyrástla a kde je prírastok ako obyvateľov tak aj aut.

Na záver pripomínam, že v mestských častiach je poplatok pod lepším dohľadom a kontrolou ako na magistráte, kde sa neustrážia tak dôležité listiny ako sú petičné hárky. Prosím ťa hľadaj s nami kompromis a nerozoštvávaj obyvateľov mesta. Ako k tomu prídu oni, keď ich poplatok za rozvoj v ich časti sa použije na druhom konci mesta a oni nebudú mať kam  dať dieťa do škôlky, či ich deti sa nebudú mať kde hrať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?


Už ste čítali?