Komu v Bratislave vadí a v NRSR by vadil Ján Mrva?

Autor: Ján Mrva | 28.2.2016 o 14:52 | Karma článku: 2,40 | Prečítané:  631x

Pre mňa to znamená jediné - že cesta na ktorú som sa vydal je správna. Ak totiž šliapem na otlaky komukoľvek, je to v prospech občana. A to mi dáva silu a je to mojím motorom pre všetko čo robím!

 

Je už len necelý týždeň do volieb a kampaň do parlamentných volieb vrcholí. Ako viete, jej súčasťou som aj ja. Kandidujem s číslom 31 za stranu Sieť. Komu moja kandidatúra vadí a prečo proti mne píšu falošné profily ako na FB tak aj blogoch jednotlivých denníkov či dokonca roznášajú ako proti jedinému v Bratislave falošné plagáty po mestských častiach? Komu stojí zato venovať financie, čas, námahu, riskovať chytenie, len kvôli tomu, aby zmiatol mojich potencionálnych voličov?

 

To, čo ponúkam, vychádza nielen z programu Siete - aby dobrý štát slúžil ľuďom, nie schránkovým firmám a politikom - ale aj z osobných skúseností ako 10ročného starostu Vajnor , člena mestskej rady Bratislava aj ako bývalého predsedu Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy a člena ZMOSu.

    Prvou vecou je zmena macošského chladného a odmeraného prístupu vlády - každý občan Bratislavy dopláca na jej šafárenie. Svoje rôzne "veľkolepé" balíčky podľa môjho názoru financuje práve z peňazí občanov Bratislavy, a jej samotnej takmer nič nedáva. Tak som písal tu : http://janmrva.blog.sme.sk/…/financovanie-vladnych-balickov…

     Druhou vecou, ktorú Bratislava potrebuje, je vyriešenie špecifickej situácie Bratislavy medzi slovenskými samosprávami, najmä jej poddimenzované financovanie vzhľadom na úlohy, ktoré musí ako hlavné mesto napĺňať. Priznávam, že jedným z dlhoročných problémov je aj nevyvážený vzťah medzi malými a väčšími mestskými časťami hlavného mesta. Obe strany majú pocit, že na seba doplácajú. Je prosto nevyhnutne nutný nový, spravodlivejší systém prerozdeľovania financií medzi hlavné mesto a mestské časti.

    Treťou vecou, ktorú treba v Bratislave treba oveľa viac strážiť, je jej kultúrne dedičstvo a kvalita prostredia. Nech išlo o PKO, nech ide o vjazd aut na Železnú studienku, o pamiatky na bratislavskom hrade. Vyhráva záujem, ktorý často ide proti tomu verejnému. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si tu:http://janmrva.blog.sme.sk/…/pko-bolo-legendarne-legendou-o… alebo tu:http://janmrva.blog.sme.sk/…/lesopark-zelezna-studnicka-zel…

    Štvrtou vecou, ktorá je podľa mňa v priamom súvise s témou tri, sú hazardné herne. Dnes ich je napríklad v Bratislave viac ako lekární. Ako starosta Vajnor, ale aj ako súkromná osoba, sa už dlho zapájam do kampane "Bratislava proti hazardu".Civilizovaná Európa a naši susedia sa už podujali herne s hracími automatmi zatvárať. V Rakúsku majú v každej spolkovej republike len jedno štátne kasíno a vo Viedni si nechali tri a tisíce herni zavreli. Tak isto Česko a Maďarsko ochraňujú pred týmto nešvárom svojich občanov o moc viac ako naša vláda a terajšia NRSR.

     Ak si uvedomujeme potrebu prevencie pri iných závislostiach a sťažujeme prístup k tomu, čo ich spôsobuje, v prípade hazardných herní a automatov príčinu akosi nevidíme. A to chcem zmeniť. Ak Vás problém zaujal, viac o ňom píšem tu: http://janmrva.blog.sme.sk/…/ked-sa-daju-hazardne-herne-zav…

     Toto je môj program, toto sú body za ktoré sa kedykoľvek postavím. Počas kampane som ale zistil, že existujú ľudia, ktorým tento môj postoj vadí. Nech sú to ľudia, ktorí lobujú v prospech hazardu, alebo zneužívajú svoje verejné postavenie na to, aby doslovne konali v neprospech bratislavskej verejnosti. V internetovom svete sa začali objavovať falošní blogeri, ktorí spochybňovali mňa aj moju prácu. Každý mienkotvorný denník, ktorí si stráži svoju objektívnosť a úroveň, týchto blogerov veľmi rýchlo zrušil. No nebol to jediný pokus. Niekto si dal totiž tu prácu, aby vytlačil falošné letáky v mojom mene a rozhadzoval ich po rôznych mestských častiach. Anonymne, klamlivo a najmä hlúpo. Pre mňa to znamená jediné - že cesta na ktorú som sa vydal je správna. Ak totiž šliapem na otlaky komukoľvek, je to v prospech občana. A to mi dáva silu a je to mojím motorom pre všetko čo robím!

   Prosím, ak sú Vám moje snahy aj program sympatické, a myslíte si, že si zaslúžia, aby boli zastúpené aj v parlamente, krúžkujte Ján MRVA 31 na kandidátke  strany Sieť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.


Už ste čítali?