U susedov premiér v roku 2006 priznal "...klamali SME celý minulý rok a pol, dva roky...."

Autor: Ján Mrva | 10.2.2016 o 20:29 | (upravené 10.2.2016 o 20:36) Karma článku: 4,35 | Prečítané:  1150x

ďalej nahrávka "... A pritom sme mimochodom štyri roky nerobili nič.... Nedokážem povedať jediné významné vládne opatrenia, na ktoré by sme mohli byť hrdí" a dnes o Orbánovi  "Kradnutie sa stalo vládnou politikou, ľudia si zvykli  "

Slovensko si zažíva "samovládu" SMER-u ďalšie 4 roky. Predtým krátky pobyt v opozícii a predtým ich vládu plnú káuz s Mečiarom a Slotom, kde sa snáď aj vzduch kradol, ak si ešte pamätáte. Takže z 10 posledných rokov bolo 8 rokov vlády v ich rukách. Už to nie sú desiatky, ale stovky káuz, za ktoré nesú priamu zodpovednosť, a napriek tomu to stále nestačí na to, aby Slovensko takejto politike jasne povedalo dosť. Politike, ktorá ohrozuje chod Slovenska, ohrozuje jeho budúcnosť. Nech sa bavíme o zdravotníctve, školstve, vede, neefektívnom hospodárení zdravotnej a sociálnej poisťovne či o pseudoreforme štátnej správy a podobne.

V Maďarsku tiež mali u moci dlhšie socialistu. Volal sa Gyurcsány. A to, čo sme si aj na Slovensku o ňom najviac zapamätali bolo - klamstvo. 
V Maďarsku sa v roku 2006, pred 10-timi rokmi, sa na svetlo totiž dostala nahrávka zo zasadnutia poslancov vtedy vládnucej socialistickej strany, na ktorej premiér priznáva, že v predvolebnej kampani klamali, keď hovorili o dobrom stave ekonomiky. Krátky citát: „Nemáme na výber, pretože sme to poj...li. Nie trochu, ale veľmi... Evidentne sme klamali celý minulý rok a pol, dva roky... A pritom sme mimochodom štyri roky nerobili nič... Nedokážem povedať jediné významné vládne opatrenia, na ktoré by sme mohli byť hrdí, okrem toho, že sme vládnutie navrátili zo sračiek,“ vyhlásil na porade vtedy premiér Gyurcsány. Bolo by také prekvapivé, keby niekde existovala rovnaká nahrávka premiéra, ako straníkom hovorí o ich pseudovládnutí v krajine? Nemyslím si. Dokonca si dovolím povedať, že by znela veľmi podobne.

Ale aby sme Gyurcsánymu len nekrivdili. O terajšom premiérovi Orbánovi tento rok vyhlásil toto :"Kradnutie sa stalo vládnou politikou, ľudia si zvykli na šepkanie a strach v spoločnosti je samozrejmosťou. Krajinu nevedie vláda, ale zločinecká skupina prezlečená za politikov. Na jej čele stojí premiér. Slovo privatizácia kedysi považovali za nadávku. Teraz však zorganizovali najväčšiu a najskorumpovanejšiu privatizáciu od zmeny režimu. Je možné, že predseda vlády krátkodobo zvíťazí v niekoľkých politických bojoch, môže sa však stať, že ohrozí osud krajiny." Iba mne sa zdá podobnosť čisto náhodná? Nemyslíte si, že tento komentár, keby sme nevedeli, že platí pre Maďarsko, nemôže byť okamžite použitý aj u nás za to zodpovedného politika?

 Zdá sa, že je na mieste úvaha, že sa asi premiérovi Ficovi podarilo prebrať to najhoršie z obidvoch strán od susedov.

 Ostáva necelý mesiac na odmietnutie pomýlenej politiky. Smer si môže oddýchnuť už tak, ako v histórii HZDS v opozícii a Slovensko bude môcť konečne napraviť to, čo nám za 8 rokov šafárenia spôsobila jedna jediná strana.

Myslím, že prídu systémové zmeny, ľudia aj krajina na ne čakajú. Musia prísť od osvedčených ľudí z regiónov Slovenska, ktorý napríklad dokážu viesť svoje samosprávy, sú odborníkmi v svojich oblastiach a nie sú to politicky dosadený prospechári, ktorých jediným cieľom je vlastné obohatenie či ochrana záujmov oligarchov.

Ak sa nám spoločne podarí vymeniť túto brzdu v smere slovenskej politiky, štát sa podarí nastaviť tak, aby slúžil rovnako pre každého. Aby pomáhal, keď treba a neškodil, keď nemá. Aby bol dobre fungujúci. S hmotnou zodpovednosťou politikov za ich konanie a bez schránkových firiem vo verejnom priestore.

Zastavme štýl politiky premiéra, ktorý ho na naše nešťastie asi odkukal od našich južných susedov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?