Pán premiér, keby starosta viedol samosprávu tak, ako Vy krajinu, už by dostarostoval.

Autor: Ján Mrva | 7.2.2016 o 20:11 | Karma článku: 9,38 | Prečítané:  961x

Na bilboardoch máte napísané Robíme pre Ľudí a my občania i činitelia sa každým novým dňom dozvedáme novinky, že pre ktorých ľudí, na ktorých ľudí sa tu vlastne skladáme MY.

Čím bližšie sú parlamentné voľby, tým viac sme, pán premiér Fico, z každej strany bombardovaní kauzami a kauzičkami, ktoré ale nás stoja milióny a milióny eur. Každého z nás, lebo každý občan je málom, ale predsa je spoluvlastník štátu

Je zvláštne, ako sa ku kauzám, a to sú len tie, čo sa prevalia (stovky a tisíce zatiaľ nepokojne spia v šuplíkoch vašich úradníkov), bez záujmu a apaticky staviate, keďže ako občan tejto krajiny ste aj Vy na strane okradnutých. Či nie?
Nerozumiem, ako môžete celé Slovensko stále presviedčať o tom, že najväčším problémom sú pre nás utečenci, a nie katastrofálny stav zdravotníctva, školstva či iných rezortov?

Ako môžete prijímať 2500 nových policajtov, keď už teraz takmer vedieme štatistiky v počte policajtov na počet obyvateľov, a učiteľom a sestrám, ale aj iným nedoceneným profesiám pridať neviete či nemôžete, lebo niekde niekomu bude chýbať?!

Ako sa môžete vyhovárať, že nie ste odborník na IT, keď sa ukáže, že Vaša "mladá sekretárka - asistentka" rozposiela stanovisko maséra-milionára z Úradu vlády? Nie je to čudné?

Pohŕdate učiteľmi, stresujete a podávate trestné oznámenia prostredníctvom ministra zdravotníctva ťažko skúšané sestry, a dúfate, že sa v tejto chvíli fakt budeme báť utečencov!

Vaša dôsledná rétorická, legislatívna aj mediálna bublina nezakryje smutný fakt, že to Vám sa darí zo Slovákov - našich detí - robiť utečencov, ktorí čoraz vo väčšom počte opúšťajú domov a tekajú preč. Prečo chce ísť žiť moja 19-ročná dcéra po doštudovaní mimo tejto krásnej krajiny a 24-ročný syn tiež (preto si chce vylepšiť aj nemčinu). Strácajú nádej a ako a čím ich mám potom ja presviedčať, že sa im oplatí zostať žiť tu?

Ako im mám vysvetliť, že keď budú poctivo pracovať a robiť na sebe, tak aj budú poctivo odmenení a že sa neoplatí byť podvodníkom, lebo na všetko sa aj tak príde. Iba sa pousmejú, s veľavravným výrazom či mi švitorí. Veď vidia to, čo my, že odhaľované zlodejstvá ostávajú nevyšetrované a teda nepotrestané, osobná zodpovednosť politikov za ich pôsobenie v politike a presnejšie aj Vaša osobná zodpovednosť je - nulová.

Zakročte. Poďte príkladom a vyzvite vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov na nemilosrdný boj s obrovskou korupciou a klientelizmom čo už nemá páru a je netolerovateľné. Niekto je za tento rozvrat v krajine zodpovedný. Na bilboardoch máte napísané Robíme pre Ľudí a my občania i činitelia sa každým novým dňom dozvedáme novinky, že pre ktorých ľudí na ktorých ľudí sa tu vlastne skladáme MY.

Našťastie už o mesiac sa môže všetko zmeniť. A ja, ako aj väčšina občanov dúfam, že sa zmení k lepšiemu.

Poviem Vám prečo. Keby som totiž ja spravoval samosprávu tak, ako Vy Slovensko, už dávno by boli v nútenej správe a ja by som bol odvolaný spolu s našimi poslancami. Keby Vajnory zlyhávali v najzákladnejších službách, ktoré majú svojim obyvateľom poskytovať, nemohol by som ísť ani na ulicu, nieto na pivo. A to sa Vám už asi dávno nestalo - ísť na jedno pivo medzi ľudí - stáť zoči-voči tým, ktorých sa Vaše šafárenie priamo dotýka.

Ja iba tuším, že z vládnej limuzíny Vás delí od občanov tejto krajiny nepriestrelné sklo a Úrad vlády je obohnaný vysokým plotom (škoda, že ste tých učiteľov nepozvali aspoň na kávu čo som tam stál s nimi v reťazi), ale to, že Vás zároveň oddelí od empatie, pochopenia a ochoty pomáhať v prospech poctivo pracujúcich ľudí, ktorým máte slúžiť ako prvý služobník služobníkov, teda ministrov, to nemohol čakať nik, či....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?