Lesopark Železná studnička - zelené pľúca Bratislavy. Navždy?

Autor: Ján Mrva | 31.1.2016 o 19:44 | Karma článku: 5,95 | Prečítané:  1211x

Železná studnička nesmie dopadnúť tak, ako PKO či pamiatky na hrade. Strážme si ju pozorným okom a budem v pozore.

Tak, ako som považoval PKO (http://janmrva.blog.sme.sk/c/399341/pko-bolo-legendarne-legendou-ostane-aj-jeho-zburanie.html) za legendárny celomestský priestor, na ktorom by malo záležať každému v Bratislave, či je z Vajnor, Petržalky a či z Dúbravky, za rovnako legendárne územie považujem aj Železnú studničku

. A tak, ako nám búrajú/zbúrajú PKO, pevne verím, že tu sa to nestane. A robím všetko pre to, aby sa to nestalo.

Lesopark ako súčasť CHKO Malé Karpaty je pod útokmi developerov, ktorí podobne ako v prípade PKO nemajú na mysli nič iné, len ako si tento originálny priestor prispôsobiť k svojmu úžitku, bez ohľadu na zvyšok obyvateľov mesta.

A všetkým, ktorým na tomto priestore záleží, sa zatiaľ úspešne darí tieto plány zastaviť. A som rád, že som mohol pomôcť aj ja. Podpisom hromadnej pripomienky ako starosta jednej mestskej časti k výstavbe v bývalom sanatóriu s akože rekonštrukciou kúpaliska a návrhom uznesenia v novembri na mestskom zastupiteľstve, ktoré sa veľkou väčšinou prijalo. To uznesenie zaviazalo primátora, aby sa zákaz vjazdu vozidiel do lesoparku nezrušilZrušenie zákazu vjazdu vozidiel by bol podľa mňa prvý krok k postupnému zlikvidovaniu územia, ako ho poznáme a máme radi.

Je dôležité sledovať, ako tieto snahy o "kapitalizáciu" tohto priestoru sú kamuflované. Napríklad čudnými a nekontrolovanými výrubmi, raz cez neznáme občianske združenie Karpatský turistický spolok, raz cez vyjadrenia o nespokojnosti nájomcov či vlastníkov pozemkov s nutnosťou si vybavovať povolenky na vjazd, či cez rybárov. Systém vydávania odôvodnených povolení existuje aj pre rybársku stráž, čo je nevyhnutnosť kvôli pytliactvu.

Železná studienka nesmie dopadnúť tak, ako PKOStrážme si ju a pozorným okom sledujme a odhaľujme každý pokus ju nenápadne "sprivatizovať". A skúsme sa zamyslieť, či v marcových voľbách by Bratislava nemala mať aj v NR SR silných zástupcov jej záujmov. Lebo ako sa tak pozerám, strach z toho, aby nebol náhodou niekto označený za "bratislavacentristu – rodeného lokálpatriota" ochrancu tej „toľko neuznávanej a akože bohatej“ Bratislavy nakoniec vedie k tomu, že Bratislava nemá svojho obhajcu na celoštátnej úrovni. Pomôžte nám to, prosím, zmeniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?