Vajnory, našťastie, nie sú ako Ministerstvo školstva - podporili štrajk učiteľov

Autor: Ján Mrva | 28.1.2016 o 19:42 | Karma článku: 5,07 | Prečítané:  601x

Vajnoráci verejne podporili štrajk učiteľov zhromaždením v Parku pod lipami a našťastie, nie sú ako Ministerstvo školstva.

Keby som sa ako starosta správal k Vajnorom tak, ako sa správa Ministerstvo školstva k učiteľom, nevydržal by som ani týždeň. Mojou úlohou je totiž robiť všetko v prospech Vajnorákov, nie proti nim. Mám povinnosť aj zodpovednosť konať v ich záujme, pretože som popravde len ich zástupca. Nemám uprednostniť iné mestské časti, ale mám v prvom rade chrániť ich záujmy. Keď na to príde, mám byť ich hlasom pri hocijakej téme, ktorá sa ich dotýka. Akú logiku by malo ísť proti nim tak ako minister ide proti učiteľom v jeho rezorte?

Minister školstva za Smer sa mi tak zdá, že v rozpore so Smeráckymi bilboardmi svojich (svojich „učiteľov“ nie straníkov a oligarchov strany) vôbec nechráni. Pomôcť Smeru, ktorého volebný výsledok sa môže vďaka štrajku učiteľov výrazne zatriasť, je totiž istota. Namiesto toho, aby ľudí, pre ktorých má "robiť" (tak, ako tiež vidíme na bilaboardoch či v smiešno - smutných pravdu cez slzy ukazujúcich karikatúrach), ktorým má vytvárať najlepšie možné podmienky pre prácu, ktorých má ako rezortný predstaviteľ obhajovať na rokovaniach vlády, a bojovať o každé euro navyše s ministrom financií - tak odsudzuje. Tak ako ja všade z psej povinnosti chctiac nechtiac musím obraňovať záujmy našich Vajnor či Bratislavy.

Nechcel by som učiteľa, ktorý nerobí všetko preto, aby moje deti (mám ich 3), či už na základnej škole, strednej škole alebo univerzite, dostali čo najlepšie vzdelanie, aby dostali možnosť prejaviť a rozvinúť svoj talent alebo aby dostali pomoc tam, kde sú na tom horšie. Myslím si, že tak, ako ja očakávam ako rodič tento postup od učiteľov, majú oni plný nárok očakávať to isté od svojho ministra.

Ak minister nevie, nechce či nemôže im pomôcť, podporiť ich a chrániť ich, mal by odstúpiť. Ak je to systémový problém, keď je jedno, kto sedí na stoličke ministra (tak to aj vyzerá, lebo už je tretím za 4 roky), treba systémovú nápravu. A to už prestáva byť problém, kto je minister, ale kto má moc ho tam posadiť. Teraz je to Smer. Štyri roky a už druhýkrát, sám a jediný, rozhoduje o tvári Slovenska. A ta tvár je plná vrások. Vrások z šafárenia Smeru v každom jednom rezorte našej ťažko skúšanej krásnej krajiny.

Vážení rodičia, vážení čitatelia. Ak vám záleží na tom, aby Slovensku ďalšie vrásky nepribúdali, podporte systémovú zmenu čo žiadajú učitelia – im nejde len o platy, neexistujúcu reformu školstva, neexistujúce učebnice, nedostatok pomôcok, zlý nekreatívny systém, kredity, nedocenené spoločenské postavenie atď) a ukončime spolu zúfalé kopanie vládnej moci do učiteľov. Podporme učiteľov v ich požiadavkách, tak ako my dnes podvečer vo Vajnoroch. Podporiť ich môžete aj na stránke  www.isu.sk či účasťou na demonštrácií v pondelok 01.02.2016 o 16h pred Úradom vlády, kde bude živá reťaz okolo Úradu vlády.

Čím viac rodičov, občanov ich podporí tým väčší tlak sa vyvinie na vládu a tým lepšie pre našu krajinu, lebo vzdelanie našich detí čo prídu po nás žiť, pracovať, viesť túto našu krásnu krajinu  má byť priorita každej rozumnej vlády čo má úprimne  na mysli jej dobro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?